Tudtad, hogy minden ötödik ember minimum egyszer az életében átél egy depressziós életszakaszt? Mivel ez a betegség nem jár egyértelmű tünetekkel, sok esetben nem is fordulnak időben szakemberhez az érintettek. Pedig a pszichiátriai ellátás segítségével pontosan  megállapítható és jól kezelhető az állapot.

A depresszió megjelenése mögött idegrendszeri elváltozások vannak. Milyen tüneteket okoz? Többek között tartós lehangoltságot, gyakori öngyilkossággal kapcsolatos gondolatokat, memóriazavart, gyengeséget, étvágytalanságot, álmatlanságot, szorongást, bizonyos esetekben pedig fokozott aluszékonyságot.

Amennyiben az említett tünetek közül akár egy is fennáll huzamosabb ideig, mindenképpen javasolt felkeresni egy szakembert. Ma már hatékony terápiák segítségével sok esetben orvosolható a probléma.

A lelki betegségekkel a pszichiátria foglalkozik

Napjainkban a depresszió előfordulása kétszer gyakoribb a nők körében, mint a férfiaknál. A nőknél a depresszió gyakran kapcsolódik olyan változásokhoz, mint a várandósság, az anyaság és a változókor megjelenése.

A depresszióval küzdő férfiak körében gyakran jelentkezik agresszió és dühkitörés. Ráadásul ritkábban kérnek segítséget, mint a nők. Mi ennek az oka? Leginkább az, hogy a mai napig az a berögződés él az emberek többségében, hogy a férfiaknak minden esetben erősnek kell mutatkozniuk.

Szóval a depresszióban érintett nők és férfiak agyában eltérő genetikai mechanizmusra utaló jelek vannak. Mindez pedig arra enged következtetni, hogy a nők és a férfiak körében különböző módon kell kezelni a depressziót.

Minél hamarabb meg kell kezdeni a depresszió kezelését

A depresszió súlyos állapotának kialakulása megelőzhető a betegség kezelésének időben való elkezdésével. Ha bármely lelki betegség tüneteit tapasztalod magadon, jelentkezz be szakrendelésünkre, ahol a pszichiátria teljes spektrumát lefedve tudunk neked segítséget nyújtani.

Mi történik, ha nem kezdődik el időben a depresszió kezelése? Megromlik a beteg kapcsolata a párjával, a családjával és a barátaival. Mindemellett pedig sok esetben elveszti a beteg a munkahelyét is. Legrosszabb esetben az öngyilkossági gondolatok, késztetések önkárosító,akár önpusztító  cselekedetekhez vezetnek.

Az említett következmények pedig hozzájárulnak a depressziós állapot rosszabbodásához. A gyógyuláshoz elengedhetetlen a szakemberi segítség. Az őszinteségen alapuló, szoros együttműködés a beteg és a pszichiáter között fontos a hatékony kezelés érdekében.

Terápiával és gyógyszeres kezeléssel a gyógyulásért

Számos esetben elegendő a pszichoterápia alkalmazása, azonban olykor szükség lehet gyógyszeres kezelésre is a gyógyulás érdekében. Fontos, hogy a gyógyszerek szedése pontosan az orvosi utasításoknak megfelelően történjen. Nem szabad idő előtt abbahagyni a gyógyszeres kezelést, hiszen rendkívül súlyos tüneteket is eredményezhet.

A gyógyszerekhez való hozzászokástól sem kell tartani, hiszen orvosi felügyelet mellett a gyógyszeres kezelés a gyógyulást követően fokozatosan leépíthető. Minél hamarabb el kell kezdeni a pszichiátria keretében a depresszió kezelését, nem érdemes halogatni a szakember felkeresését.

A gyógyszeres kezelés megkezdése után körülbelül 2-3 héttel érhető el a kívánt hatás. Ezt követően az állapot folyamatos javulása figyelhető meg. A terápia kezdete után körülbelül három hónappal tapasztalható a tünetmentesség. A tünetek megszűnése után körülbelül hat hónappal kezdhető el a gyógyszeres kezelés biztonságos leépítése.

Parkolás

Pácienseink számára 1 óra ingyenes parkolást, a fennmaradó időszakban pedig kedvezményes óradíjat (899 Ft/óra) biztosítunk a szomszéd utcában (Reáltanoda u. 5.) elhelyezkedő Franklin Parkolóházban.

A parkolóház automata liftes rendszerrel szállítja az autókat a parkolás helyére, így autóját maximális biztonságban tudhatja a vizsgálat időszaka alatt.

Videó a parkolásról Elérhetőség