Biofeedback tréning
.png)
- vizeletinkontinencia
- székletinkontinencia
- krónikus székrekedés
- krónikus kismedencei fájdalom (hátterében krónikus prostatitis, vulvodynia, hólyagfájdalom, krónikus stressz )
- irritábilis bél szindróma (IBS)
A biofeedback tréning terápiaként történő alkalmazása során pácienseink hetente 1 vagy két alkalommal vesznek részt olyan kezelésen, melynek során megismerik saját testük, kismedencéjük működését és megtanulják izmaik tudatos működtetését, irányítását. A tréning során elsajátított tudást a páciensek gyógytornászaink által megtanított és otthonukban napi rendszerességgel végzett tornával szilárdítják meg. A kezelés hatása gyakran már az első tréninget követően megmutatkozik, de a teljes hatás kifejlődéséhez a teljes, átlagosan 8 alkalomból álló tréningsorozat elvégzése, és rendszeres, kitartó otthoni gyakorlás szükséges.
A Centrumunkban működő terápiás munkacsoport élén Dr. Pácsa Szilvia szülész, nőgyógyász szakorvos áll, aki a biofeedback kezelés magyarországi meghonosítója. Vele szorosan együttműködve dolgoznak gyógytornászaink a kielégítő végeredmény elérése érdekében.
Pácienseink tapasztalata
"66 éves nő vagyok. Kb.10 éve van vizelettartási problémám. Kezdetben enyhébbek voltak a tünetek, majd később súlyosabbak lettek. Az urológus kevert inkontinenciát állapított meg. Gyógyszereket szedtem, de a mellékhatások miatt nem tudtam szedni. Kerestem a lehetőségeket, mit lehetne tenni /műtét nélkül/ a javulás érdekében. Intim tornára jártam kb.1 évig. Nem segített.
A Belvárosi Orvosi Centrumban - Tisza Tímea doktornő javasolta a biofeedback eljárást, amely erre a problémára alkalmas. Elfogadtam a javaslatát és elmentem Dr. Pácsa Szilvia szakorvoshoz. Előzetes konzultáció során a doktornő 8 tréninget /heti 2 alkalom/ javasolt, amelyet teljesítettem.
A kezelés - tapasztalatom szerint -nagyon eredményes volt. A vizelet ürítések száma jelentősen csökkent. Lényegesen csökkent az akaratlan vizeletvesztés száma és mennyisége is. A doktornő nagy türelemmel és kedvességgel megtanított arra, hogy hogyan kell figyelni a kismedencei izmokra, hogyan tudom befolyásolni a rossz szokásokat, beidegződéseket. Nem gondoltam arra, hogy ez is mennyire fontos. Örülök annak, hogy úgy döntöttem elmegyek a kezelésre."
A weboldalon közölt információk nem helyettesítik az orvosi vizsgálatot, látogasson el orvoshoz!
Az oldalon található tartalmak hitelességéért a Belvárosi Orvosi Centrum igazgató főorvosa, Dr. Tisza Tímea felel.
Létrehozva: 2018. 06. 28. 15:24 (Utolsó frissítés: 2019. 03. 28. 13:42)