Miért fontos rendszeresen méhnyakrákszűrésre járni? Mert a nőgyógyászati vizsgálatoknak köszönhetően időben kiszűrhetőek azok az elváltozások, melyek a rákos megbetegedést okozzák. A legjobb a komplex szűrővizsgálat nőknek – méhnyakrákszűrés, hiszen teljes körű vizsgálatot garantál.

A méhnyakrák a két hámfelület, a mirigyhám és a laphám találkozásánál alakul ki. Számos esetben halálos szövődményekkel jár, azonban a rendszeres szűréseknek köszönhetően időben kezelhető a diagnosztizált betegség, így az esetek többségében teljes gyógyulás érhető el.

A szűrővizsgálattól nem kell tartani, hiszen gyorsan, fájdalommentesen elvégezhető és minimális beavatkozással jár. Fontos, hogy a komplex szűrővizsgálat nőknek – méhnyakrákszűrés olyan orvosi centrumban történjen, melynek orvosai megfelelő szakmai felkészültséggel rendelkeznek.

Rendszeres komplex szűrővizsgálat nőknek – méhnyakrákszűrés

Mi okozza a méhnyakrákot? A HPV, vagyis a humán papilloma vírus. Emiatt napjainkban a korszerű méhnyakrákszűrés során két tesztet végeznek el párhuzamosan. Az egyik teszt a hagyományos citológiai sejtkenetvizsgálat, a másik pedig a HPV-teszt. A kettő együttes alkalmazása ad közel 100 százalékos találati arányt.

Jó hír, hogy aki HPV-negatív, annál egészen biztos, hogy néhány éven belül nem alakul ki méhnyakrák. Emiatt esetükben elegendő a 3-5 évente elvégeztetett méhnyakrákszűrés. Azonban azoknak a pácienseknek, akiknél magas a rákkockázatú HPV, 6-12 havonta kell szűrésre járniuk a citológiai eredményük függvényében.

Utóbbi esetben az is előfordulhat, hogy szükségessé válik valamilyen beavatkozás elvégzése. Azokat a pácienseket, akiknek esetlegesen szüksége lehet orvosi beavatkozásra, először kolposzkópos vizsgálatnak vetik alá. A kolposzkóp segítségével a nőgyógyász még pontosabb diagnózist tud felállítani a vizsgálat során.

Milyen tünetek utalhatnak a méhnyakrákra?

Bizonyos esetekben a kezdődő elrákosodási állapot előremegy vagy stagnál és olykor visszafejlődik. A komplex szűrővizsgálat nőknek – méhnyakrákszűrés során a nőgyógyász meg tudja állapítani, hogy az adott esetben melyik állapot érvényes, és ez alapján hozza meg a döntést a kezeléssel kapcsolatban.

A méhnyakrák kialakulásában a HPV által történő fertőződés mellett még szerepet játszhat néhány tényező. Ide sorolható többek között a visszatérő hüvelyi gyulladás, a gyakori partnerváltás és a dohányzás.

Milyen tünetek utalhatnak a méhnyakrákra? Például a pecsételő vérzés, a hasi görcsök, a fogyás, a lábfájdalom és a fájdalmas szexuális együttlét. Utóbbinál akár kontakt vérzés is jelentkezhet.

A Cintec Plus vizsgálatnál nincs hibalehetőség

Bizonyos orvosi centrumok már rendelkeznek korszerű laboratóriumi-diagnosztikai teszttel, melynek neve Cintec Plus. Ezzel a teszttel egyszerűen kideríthető, hogy a sejtbe beépült magas kockázatú HPV a genetikai állományba beépült-e. Így egyértelműen kiderül, hogy rövid távon kialakulhat-e rákos elváltozás.

A Cintec Plus akkor is kiszűri a HPV okozta kockázatot, ha a citológiai eredmény még negatív, ezáltal nagyobb biztonságot ad. Ennél a vizsgálatnál nincs hibalehetőség és azt is megmutatja, hogy milyen stádiumban van a mintavételkor az elváltozás.

Ezzel a korszerű laboratóriumi-diagnosztikai teszttel mindenképpen érdemes kiegészíteni a HPV-kimutatást és a citológiai vizsgálatot, hiszen együttes alkalmazásuk sokkal pontosabb eredményt ad.

Parkolás

Pácienseink számára 1 óra ingyenes parkolást, a fennmaradó időszakban pedig kedvezményes óradíjat (899 Ft/óra) biztosítunk a szomszéd utcában (Reáltanoda u. 5.) elhelyezkedő Franklin Parkolóházban.

A parkolóház automata liftes rendszerrel szállítja az autókat a parkolás helyére, így autóját maximális biztonságban tudhatja a vizsgálat időszaka alatt.

Videó a parkolásról Elérhetőség