A végtagok vénás duplex ultrahang vizsgálata a végtagok, gyakrabban az alsó végtagok elvezető ereinek, vénáinak áramlása, elzáródása és trombózis utáni követésére valamint billentyű-elégtelenség megállapítására alkalmas. A vizsgálat során az áramlás megjelenítését kétféle módszerrel végezzük, erre utal a duplex megnevezés. A vizsgálat az alsó végtagon a lágyékhajlattól kezdődően a boka magasságáig, a felső végtagon a kulcscsonti tájéktól a csuklóig történik.

A vizsgálat közben szükség lehet a lábszár/alkar enyhe megnyomására, ami az áramlást felgyorsítja és ezzel az jobban láthatóvá tehető.

Milyen esetekben indokolt a vizsgálat?

  • mélyvénás trombózis (elzáródás) gyanúja
  • trombózis után, kezelés eredményességének megítélése
  • felületes vénák trombózisának gyanúja
  • billentyű elégtelenség gyanúja (érsebészeti vizsgálat után)

Hirtelen fellépő végtagduzzanat és fájdalom, elszíneződés esetén sürgősségi vizsgálat és ellátás indokolt!

Előkészítés

Előkészítés nem szükséges. A vizsgálathoz az érintett végtagot teljesen szabaddá kell tenni.

Korlátok, további vizsgálatok

A vizsgálat bizonyos alkati tényezők (jelentősen vastag, duzzadt, ödémás végtag) esetén lehet nehezített, esetleg korlátozott.

Kóros eltérések megállapítása esetén érsebészeti vizsgálat indokolt lehet.

Jelentkezzen vizsgálatunkra telefonon, emailben vagy online felületünkön!

Kérjük, a vizsgálatra hozza magával a panaszaival, problémájával kapcsolatos leleteit, ambuláns lapjait, illetve, ha másutt már történt képalkotó vizsgálat, annak leletét, felvételeit!

Parkolás

Pácienseink számára 1 óra ingyenes parkolást, a fennmaradó időszakban pedig kedvezményes óradíjat (899 Ft/óra) biztosítunk a szomszéd utcában (Reáltanoda u. 5.) elhelyezkedő Franklin Parkolóházban.

A parkolóház automata liftes rendszerrel szállítja az autókat a parkolás helyére, így autóját maximális biztonságban tudhatja a vizsgálat időszaka alatt.

Videó a parkolásról Elérhetőség