Míg a hirtelen érezhető külső erőhatás (akár baleset vagy sportsérülés) következtében fellépő fájdalom rendszerint pihentetéssel és jegeléssel magától elmúlik, addig a krónikus fájdalmak esetében orvosi vizsgálatokra és beavatkozásra van szükség.
A herefájdalom megszüntetése minden esetben valamilyen alapbetegség kezelését jelenti, amikre rendszerint létezik gyógymód, de rendkívül fontos, hogy minél előbb megkezdődhessen a háttérben meghúzódó problémák kezelése.
Gyakori kiváltó ok például a herecsavarodás, amikor a here megfordul a herezacskóban, korlátozva a vérellátást és kockáztatva a szövetek elhalását.
A fájdalom emellett utalhat még különböző fertőzésekre és gyulladásokra, gyermekek esetében mumpszra is, de a lágyéki területen kialakuló sérv is nyomás alá helyezheti a heréket, ezzel váltva ki az árulkodó fájdalmat.
Nem zárható még ki a daganat lehetősége, illetve a veséből, húgyhólyagból kisugárzó fájdalom sem – így tehát a kellemetlen érzés a vesekő egyik tünete is lehet. A háttérben megbúvó megbetegedések jelzése mellett a rendkívül kellemetlen érzet hosszabb távon impotenciához és meddőséghez vezethet.
A visszatérő, krónikus herefájdalom kapcsán felmerülhet további tünetként a láz, a fokozott vizelési inger, a vizelés közben fellépő csípő, égető érzés, továbbá a hányás és a hasfájás is. Ha ilyen tüneteket tapasztalna, mindenképpen ajánlott felkeresni egy urológus szakorvost, aki a szükséges szakorvosi vizsgálatok mellett vérvételt, vizeletmintát, vagy ultrahangos vizsgálatot is kérhet.
A fájdalmat kiváltó ok megtalálása után annak jellegétől függően akár gyógyszeres, akár műtéti úton is megoldódhat a probléma.
Foglaljon időpontot most andrológus szakorvosainkhoz!